Як отримати ліки для лікування хронічних хвороб дихальних шляхів за програмою «Доступні ліки»

✔️Програма «Доступні ліки» охоплює і пацієнтів, хворих на хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів, таких як хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ), бронхіальна астма тощо. В Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, включено такі діючі речовини, як беклометазон, будесонід, сальбутамол, іпратропію бромід, тіотропію бромід та комбіновані засоби (будесонід +формотерол, сальметерол+флютиказон). Пацієнти можуть отримати ці лікарські засоби безоплатно або з невеликою доплатою.

✔️До кого має звернутись пацієнт для отримання рецепту на лікарські засоби при захворюваннях нижніх дихальних шляхів ? Пацієнт має звернутись до сімейного лікаря.

✔️Як дізнатись яку суму потрібно буде доплачувати в аптеці? В Реєстрі лікарських засобів, що підлягають реімбурсації (https://moz.gov.ua/…/8/44103-dn_351_21022023_dod2.pdf) зазначена роздрібна ціна за упаковку (різна у кожного виробника) і вартість, яку відшкодовує НСЗУ аптеці за програмою реімбурсації. Різниця між ними і сумою доплати. Наприклад, така дороговартісна діюча речовина будесонід в Реєстрі представлена 14 торговими назвами. Роздрібна ціна виробників коливається від 250 грн до 960 грн. При цьому НСЗУ погашає більшу частину суми і тому для пацієнтів 7 з цих торгових назв йдуть повністю безоплатними, а решта з доплатою, максимальна сума якої складає 433,14 грн.

✔️Скільки часу є дійсним виписаний рецепт? Термін дії рецепту становить 30 днів з дати виписки.

✔️Чи можна отримати ліки за рецептом частково, не всю зазначену у рецепті кількість? Так, можна отримати не всю упаковку, а, наприклад, 1 блістер. При цьому поновлювати рецепт не потрібно. Наступного разу ви зможете отримати решту.

✔️Що робити, якщо необхідного препарату немає в аптеці? Слід запитати фармацевта причину відсутності і уточнити термін постачання. В разі потреби звернутись до іншого аптечного закладу.

✔️Де можна знайти аптеку, де можна отримати ліки за програмою «Доступні ліки»? Перелік аптек, які уклали договір з НСЗУ за програмою реімбурсації, можна на сайті НСЗУ в розділі «е-дані, аналітичні панелі (дашборди)» за посиланням https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map. В меню зліва обираєте населений пункт та напрямок реімбурсації. Крім того, є зручний чат-бот «Спитай Гриця» https://t.me/SpytaiGrytsia_bot. Або ж за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77.

✔️У Полтавській області 64 аптечних заклади мають договір з НСЗУ за програмою реімбурсації на відпуск лікарських засобів при хронічних захворюваннях нижніх дихальних шляхів.

Світлана ПИСАРЕНКО Svitlana Pysarenko – начальниця управління у Полтавській області Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *