Новини

Холодове обладнання для зберігання вакцини

Для забезпечення «холодового ланцюга» та зберігання вакцини у 2023 році Комунальним некомерційним підприємством «Карлівський центр первинної медико-санітарної допомоги», за кошти спеціального фонду Державного бюджету України та бюджетною програмою «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», отримано безкоштовно:

  • Холодильник з льодовим захистом Vestfrost VLS 504A AC, (242л.) AC ICE-LINED REFRIGERATOR для зберігання вакцин – 2 шт.
  • Морозильну камеру для зберігання вакцини з акумуляторами холоду Vestfrost MF 314.
  • Мережевий комбінований холодильник з камерою для льоду для зберігання вакцин та морозильною камерою з акумуляторами холоду GVR55FFAS – 2 шт

Захистіть дитину від невиліковного паралічу, спричиненого поліомієлітом

Поліомієліт повернувся в Україну. Він загрожує кожній невакцинованій або не повністю вакцинованій дитині невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин. Ліків від цієї хвороби не існує, єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення.

Як отримати ліки для лікування хронічних хвороб дихальних шляхів за програмою «Доступні ліки»

✔️Програма «Доступні ліки» охоплює і пацієнтів, хворих на хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів, таких як хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ), бронхіальна астма тощо. В Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, включено такі діючі речовини, як беклометазон, будесонід, сальбутамол, іпратропію бромід, тіотропію бромід та комбіновані засоби (будесонід +формотерол, сальметерол+флютиказон). Пацієнти можуть отримати ці лікарські засоби безоплатно або з невеликою доплатою.

✔️До кого має звернутись пацієнт для отримання рецепту на лікарські засоби при захворюваннях нижніх дихальних шляхів ? Пацієнт має звернутись до сімейного лікаря.

✔️Як дізнатись яку суму потрібно буде доплачувати в аптеці? В Реєстрі лікарських засобів, що підлягають реімбурсації (https://moz.gov.ua/…/8/44103-dn_351_21022023_dod2.pdf) зазначена роздрібна ціна за упаковку (різна у кожного виробника) і вартість, яку відшкодовує НСЗУ аптеці за програмою реімбурсації. Різниця між ними і сумою доплати. Наприклад, така дороговартісна діюча речовина будесонід в Реєстрі представлена 14 торговими назвами. Роздрібна ціна виробників коливається від 250 грн до 960 грн. При цьому НСЗУ погашає більшу частину суми і тому для пацієнтів 7 з цих торгових назв йдуть повністю безоплатними, а решта з доплатою, максимальна сума якої складає 433,14 грн.

✔️Скільки часу є дійсним виписаний рецепт? Термін дії рецепту становить 30 днів з дати виписки.

✔️Чи можна отримати ліки за рецептом частково, не всю зазначену у рецепті кількість? Так, можна отримати не всю упаковку, а, наприклад, 1 блістер. При цьому поновлювати рецепт не потрібно. Наступного разу ви зможете отримати решту.

✔️Що робити, якщо необхідного препарату немає в аптеці? Слід запитати фармацевта причину відсутності і уточнити термін постачання. В разі потреби звернутись до іншого аптечного закладу.

✔️Де можна знайти аптеку, де можна отримати ліки за програмою «Доступні ліки»? Перелік аптек, які уклали договір з НСЗУ за програмою реімбурсації, можна на сайті НСЗУ в розділі «е-дані, аналітичні панелі (дашборди)» за посиланням https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map. В меню зліва обираєте населений пункт та напрямок реімбурсації. Крім того, є зручний чат-бот «Спитай Гриця» https://t.me/SpytaiGrytsia_bot. Або ж за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77.

✔️У Полтавській області 64 аптечних заклади мають договір з НСЗУ за програмою реімбурсації на відпуск лікарських засобів при хронічних захворюваннях нижніх дихальних шляхів.

Світлана ПИСАРЕНКО Svitlana Pysarenko – начальниця управління у Полтавській області Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ

Програма “Доступні ліки” під час воєнного стану

“Доступні ліки” під час воєнного стану

Для того, щоб почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану, пацієнту необхідно звернутись:

  • для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу до свого лікаря, з яким укладено декларацію або до будь-якого іншого сімейного лікаря ПМД. 

Адже первинна допомога для ВПО надається у повному обсязі, наявність декларації для цього не обов’язкова. Лікар проведе огляд, діагностику, призначить необхідне лікування, зокрема й медикаментозне. Тож громадяни, які переїхали до інших місць та не мають звʼязку зі своїм сімейним лікарем, терапевтом або педіатром, можуть отримати рецепт в найближчому центрі надання первинної медичної допомоги. 

  • для лікування  розладів психіки та поведінки – до психіатра
  • епілепсії – до психіатра або невролога;
  • першу схему лікування інсуліном прописує лікар-ендокринолог, відповідно, він же виписує рецепти на інсуліни 
  • проти нецукрового діабету перший рецепт також має виписати ендокринолог.

А за повторним рецептом можна вже звертатися до лікарів, які надають первинну медичну допомогу.

Під час воєнного стану аптеки приймають як паперові, так і електронні рецепти.

У випадку, коли лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, він створить електронний рецепт, і номер рецепту та код підтвердження надійдуть на телефон пацієнта. У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, лікар випише паперовий рецепт, поставивши свій підпис та печатку.

З цим рецептом пацієнт може звернутися до  аптеки, яка має договір з НСЗУ на відпуск ліків, і отримати безоплатні препарати.

Увага! Вакансія (інженер-енергетик)

КНП “Карлівський ЦПМСД” шукає працівника на вакантну посаду (інженер-енергетик) з середньою спеціальною або вищою освітою.
Про умови оплати праці та режим роботи звертатися
за телефоном (066)-821-54-37.